„Biok laboratorija“ pasiekė psichologinę ribą: šį kovą naujojo prekės ženklo „Kilig“, kuris pernai vasarą pakeitė „Rasą“, „Arą“ ir „Biok dermatology“, pardavimai simboliškai viršijo ankstesniųjų prekės ženklų pardavimus tuo pačiu periodu. Kosmetikos gamintojams ant kulnų vis stipriau mina prekybos tinklai, besiimantys plėtoti šio segmento privačius prekės ženklus.
Paklausta, kaip šiandien iš laiko perspektyvos vertina pernykštį bendrovės drąsų žingsnį pakeisti gerai žinomus prekės ženklus į kontroversiškai rinkoje sutiktą „Kilig“, Ieva Čepononė, „Biok laboratorijos“ rinkodaros vadovė, neslepia, kad buvo visko ir naujojo prekės ženklo įvedimas nebuvo toks sklandus, kaip vylėsi.
„Praradome daug platinimo taškų, ne vienas mėnuo praėjo ir kol vartotojas vėl atrado, atpažino mūsų naująjį vardą. Įsivaizdavome, kad nebus lengva, bet kartu ir nesitikėjome, kad bus taip sudėtinga. Pirmasis pusmetis tikrai buvo sunkus, neturėjome iš ko mokytis, darydami šį projektą. Tačiau palengva vėl atsikovojame savo pozicijas ir iš naujo užkariaujame ir auditorijos dėmesį, ir platesnes lentynas. Reikia tik laiko, kantrybės ir nuoseklaus darbo. Trumpalaikėje perspektyvoje skaičiavome praradimus, tačiau ilgalaikėje – matome augimą. Laiku ir vietoje ėmėmės pokyčių, tik sėkmės laukti reikėjo 9 mėnesius“, – nusišypso p. Čepononė.
Psichologinė riba
Kosmetikos gamintoja skaičiuoja, kad šį kovą, palyginti su vasariu, „Kilig“ pardavimai Lietuvos rinkoje išaugo 85%, užsienio šalyse – 114%.
„Kovą pardavėme rekordinį kiekį „Kilig“ produktų, naująjį mūsų prekės ženklą atranda ir lietuviai, vis didesnę apimtį skaičiuojame ir eksporto rinkose: Estijoje, Slovakijoje, Ispanijoje, Lenkijoje, – VŽ teigia p. Čepononė. – Per vasarį, palyginti su sausiu, taip pat skaičiuojame augimą. Pardavimai įsibėgėja, sulaukiame pakartotinių užsakymų, tad jau pradedame apčiuopti tikrąjį rezultatą.“
Šį kovą bendrovė su naujuoju prekės ženklu „Kilig“ pasiekė ir simboliškai – 0,4% – viršijo pernykščius mėnesio pardavimus, tai, ką skaičiavo su „Rasa“, „Aru“ ir „Biok dermatology“.
„Gal augimas ir labai nedidelis, bet mums tai svarbus psichologinis momentas. Su „Kilig“ pavyko pritraukti jaunesnę, inovatyvesnę auditoriją. Žmonės iš naujo atranda „Biok laboratorijos“ produktus“, – teigia p. Čepononė.
Po „Kilig“ prekės ženklu yra kelios linijos: moterims, vyrams ir „Derma“. Dabar į parduotuvių lentynas keliauja ir dar viena – „Kilig Urban“, orientuota į miesto gyventojus.
Ji skaičiuoja, kad apie 90% „Kilig“ gaminių parduodama namų rinkoje, 10% sudaro eksportas.
Susigrąžinti vyrus
Pašnekovė mini, kad artimiausiu metu pasirodys ir kelios naujienos su „Margaritos“ prekės ženklu, orientuotos į vyrišką auditoriją.
„Netrukus prasidės „Margaritos“ prekės ženklo bendradarbiavimas su „Žalgiriu“ ir pasirodys „Margarita for Man“ linija. Naujosios linijos imamės, išmokę skaudžią pamoką, – praradome nemažai pirkėjų vyrų, kurie ieško lietuviškumo ir buvo pamėgę „Aro“ ženklą. Bandysime vėl juos susigrąžinti. Pirmieji produktai parduotuvių lentynose pasirodys jau birželį“, – planus atskleidžia p. Čepononė ir priduria, kad rudenį laukia dar viena ryškesnė naujiena su „Margaritos“ prekės ženklu.
„Prisimenant istoriją, „Aras“ startavo su regbio rinktine, paskui buvo komunikacija su lenktynininku Benediktu Vanagu ir futbolininku Deividu Česnauskiu. Dabar renkamės „Žalgirį“, nes šis prekės ženklas yra mėgstamas visoje Lietuvoje ir kaip „Margarita“ taikosi į platesnę auditoriją“, – tikina p. Čepononė.
„Žalgiris“ plečia ribas
Justė Ivaškevičiūtė, VŠĮ „Žalgirio“ krepšinio centras rinkodaros vadovė, skaičiuoja, kad šiuo metu turi apie 60 įmonių (iš kurių apie 10% – kasmet vis nauji ženklai), kurios vienaip ar kitaip prisideda prie „Žalgirio“ biudžeto viso sezono metu. Vienos remdamos klubą, kitos – įsigydamos reklamos paslaugų paketus, trečios – kurdamos su „Žalgiriu“ bendrus produktus, už kurių pardavimus dalis pajamų keliauja klubui kaip atlyginimas už vardo licencijos naudojimą.
„Šią paskutinę kryptį esame pasiryžę aktyviai vystyti, nors „Žalgiriui“ šis modelis – ne naujas, turime sėkmingus ilgalaikius projektus su „Vilkyškių“, „Utenos“ alaus, „Bon Chance“, „Taffel“, „Vytautu“ ir kitais Lietuvoje bei užsienyje žinomais ženklais, tačiau kol kas gan skirtingų produktų linijai dar trūksta vientisumo, tačiau ir šioje vietoje planuojame pokyčius“, – kalba p. Ivaškevičiūtė.
Plačiau: https://www.vz.lt/rinkodara/2019/05/02/biok-laboratorijai-palengvejo--naujas-prekes-zenklas-pasiteisino#ixzz5nDRU7x00